Jdi na obsah Jdi na menu
 


A co mi napsala nová panička Lessy si můžete přečíst zde.

Dobrý den,

díky moc za tyto stránky. Díky jim máme doma čtvrtou boxerku, kterou jsme si vzali v březnu z útulku MP Ostrava. Umřela nám předtím boxerka Gája, kterou jsme měli jenom necelý rok a půl, protože měla srdeční vadu. Moc nám chybí a proto je nejlepší lék co nejdřív další pes.Brali jsme si ji jako 9-měsíční štěně, byla hubená vystrašená, ale veliký mazel. Protože byla přivázaná s náhubkem v lese, jmenuje se Lessy. Dnes už se chová jako člen smečky,má ještě psího kamaráda Pepu, který je z útulku v Olomouci.
Už jsme byli i na cvičáku . Teď máme pauzu kvůli hárání, ale už se těšíme na ostatní kamarády.
Fenka je bezproblémová až na občasné úlety, kdy roztrhala boty,zničila kolo,trošku okousala stromky,ale to je vina paničky, že ji málo zaměstnala.Jsme rádi, že máme krásného psa a přeju všem pejskům, kteří měli to štěstí a skončili alespoň v útulku, aby našli svou novou smečku.

Jestli máte zájem,můžete se podívat na stránky útulku v Olomouci a v rubrice Zprávy od nových majitelů pod značkou Jožka uvidíte našeho Pepíčka s Gájou.Tuto boxerku jsme získali také z internetu v inzerci prodej, jako 2 a půl letou fenku s PP, ale její majitel nám ji nakonec daroval s veškerým vybavením a dokonce ji přivezl z Prahy až do Prostějova jenom za úhradu cesty, aby se dostala do dobrých rukou. Přestože nás upozornil, že by neměla mít štěňata, protože měla problémy se srdcem, riskli jsme to a fenku si vzali. Za 2 týdny jsme ji nechali podrobně vyšetřit a zjistilo se, že má dilatační kardiomyopatii a po dobu co byla u nás dostávala prášky a doplňky výživy na posílení organismu.Vydržela bohužel pouze 1 rok a 4 měsíce, nakonec jí po viróze selhal oběhový systém a museli jsme ji nechat v necelých čtyřech letech utratit. I přes tento handicap byla jeden z nejlepších psů, které jsme kdy měli, díky povaze a poslušnosti. I když to s boxery na vašich stránkách nesouvisí, posílám Vám její fotku.

Obrazek
A ještě bych ráda pár slov k psům z útulků:

Pepa, když jsme ho z Olomouce přivezli, byl velice milý pejsek. Jenomže jakmile se trochu zabydlel, začal bojovat o místo ve smečce a mě i dceru několikrát napadl, jakmile nebylo podle něj. / Manželovi se radši vyhnul./ Dostal co proto a rychle pochopil, kde je jeho místo. Dnes už je to mazel / máme ho 2 roky/ ale tvrdohlavý je po jezevčíkovi. Tím jsem chtěla říct, že by si lidé měli uvědomit, pokud si berou dospělého psa, že potřebuje čas, aby se sžil s prostředím a s novými členy rodiny a ne ho po pár dnech, nebo týdnech vracet .
Lesinka potřebovala čas na aklimatizaci podstatně kratší, protože je ještě štěně.

Ještě jednou dík!
S pozdravem Hana z Prostějova

ObrazekLessy v naší rodině


Obrazek


 


                                                                  Obrazek             Obrazek